10.07.2020 DNES PREMÁVA V SR 23 LANOVIEK Rezervácia ubytovania
   
čas posledného obnovenia 10.07.2020 10:45:14  

  bukvar 14.08.2008 19:46  
  plejsy   
na seilbahn je oficialne potvrdena doppelmayer 6-odpojitelna... horna stanica ma byt posunuta trosku dalej do lesa... ale na kamere nerobia nic....
 

  roland 14.08.2008 11:02  
  nevie niekto ci us daco robia na plejsoch?  

  marek 09.07.2008 21:04  
  nova lanovka   
stavaju tu novu 6-sedacku na plejsoh?podla www.skiinfo.wbs.cz a www.plejsy.com je len vypisana verejna obchodna sutaz to by znamenalo ze sa nic nestavia.bude do dalsej sezony nova lanovka???kolko trva vystavba lanovky dlhej cca 2000m???
 

  Mike 04.05.2008 00:18  
  medzistanica   
osobne nevidim vyznam v takej medzistanici, pretoze neviem si celkom dobre predstavit, ze ako by vedeli zabezpecit, ze ked je napr 6 ludi na sedacke, ze kolko by vystupilo, aby tam vedeli pustit tolko ludi... To by musela byt prilis dlha ta medzistanica, kde by sa najskor vystupovalo a nasledne na to, o par metrov dalej by sa nastupovalo, co by ale sposobilo neumerne predlzenie jazdy... Podla mna by to bolo neefektivne. A aj financne narocne. Ved na Velkej Raci na Dedovke bola medzistanica, ale nikdy sa nevyuzivala a teraz uz je zrusena... Podla mny by to bolo zvytocne investicia. To uz radsej dat 6 od dnesnej H210 a dole lacnu fixnu stvorku... To by bolo asi ovela lepsie riesenie...
 

  LANOVKY.SK - Andrej 03.05.2008 11:27  
  medzistanica   
Samozrejme, že odpojiteľná LD medzistanicu mať môže, a to dokonca aj len na jednej vetve. Záleží len na tom, čo si investor objedná a je ochotný zaplatiť. Z prevádzkového hľadiska je nevýhodou nutnosť personálneho obsadenia medzistanice a aj jedna stanica na údržbu navyše.
 

  Samo 03.05.2008 11:19  
  Možné riešenie   
To že 1/3 zjazdovky je pre začiatočníkov a 2/3 pre skúsenejších by podľa mňa nemusel byť taký problém. Riešila by to medzizastávka šesťsedačky pri údolnej stanici vleku H210. Začiatočníci by lyžovali odtiaľ dole, skúsenejší odtiaľ hore, kto chce aj celé. A riešilo by to aj tú nadmorskú výšku. Ak by už dole nebol sneh (410-600 m.n.m.) jednoducho by ste sa vyviezli lanovkou ponad to blato a od mezdizastávky hore by ste lyžovali. To by bolo ideálne. Ale dosť podstatná otázka- je možná medzizastávka na takejto lanovke? Ale myslím že áno. Ozaj, neplánujú to oni s tou medzizastávou? Píšte svoje názory, prosím!
 

  Maťo 25.04.2008 21:00  
  krátkozrakosť na plejsoch   
Keď už sme na Plejsoch rád by som komplexnejšie vyjadril môj názor na pripravované veci. Takže najprv pohľad do histórie - lanovky a vleky boli na Plejsoch postavené absolútne nekoncepčne. 2-sedačka nevyužiteľná pre nikoho (1/3 lanovky zjazdovka pre začiatočníkov, ostatok pre skúsených - nikto nie je spokojný, a preto tá rada na H210). V hornej časti bolo postavených množstvo vlekov, ktoré vytvorili bariéry a okrem H210 sú to vleky krátke na to, že obsluhujú ťažké zjazdovky.
Plejsy stoja pred svojou najdôležitejšou investíciou. A ako idú tento stav zmeniť? Nijak. Dôvod peniaze neobstojí - chyba sa im vráti naspäť a poriadne, len nie hneď. Naďalej nikto nebude spokojný so zjazdovkami popri i keď odpojiteľnej sedačke, a v budúcnosti budú mať navyše ďalší problém. Dolná časť (po H210) lanovky je vo výške 480-600mnm a teda v budúcnosti to nemusí byť ružové. Oni sa tvária, že sa ich to nedotkne. Ja by som sa na ich mieste ťahal vyššie, a lanovku trasoval iba v trase dnešnej H210. Celý manažment sa mi zdá byť nekompetentný v tejto otázke, vystihuje to napríklad aj to čo podali pre EIA (pozrite si enviroportál) - jeden z ich variantov bola fixná 6-sedačka v trase pôvodnej 2-sedačky, čo nie je technicky možné. Takúto informáciu by nikto von nepustil, ak by sa do problému rozumel. Pekný večer ;)
 

  Samo 25.04.2008 19:21  
  iba sa pýtam:D   
No tá lanovka nie je až taká hrozná. 2 sedačky sú pre väčšiu partiu trochu málo, ale to nie je až také zlé. Len tá rýchlosť. A ináč by tam aj mohla ostať veď keď som tam bol (iba raz v živote) bolo to dokonca cez prázdniny (teda jarné aspoň v TN) nečakal ani jeden človek! Ako to tam býva cez nejaký rušnejší deň? Ináč, tí ľudia sú nejaký divný- na lanovku sa nečakalo a na ten dlhý vlek aj cez 10 min... Ale nová lanovky bude predsalen väčší komfort, tak nech sa darí!!! Ste dobré stredisko, išiel by som k vám aj na lyžiarsky:-D
 

  patrik 21.04.2008 15:54  
  lanovky   
je na lanovkach nejake info o krompachy plejsy ak hej ak ano informujte prosim vas dakujem
 

  roland 20.04.2008 20:54  
  uz skaldaju lanovku?????  

 Bachledova dolina
 Banská Štiavnica
 Dedinky-Geravy
 Donovaly
 Drienica-Lysá
 Jasenská dolina
 Jasná/Chopok
 Jasná/Chopok juh
 Kojšovská hoľa
 Krahule
 Králiky
 Krompachy-Plejsy
 Krušetnica
 Kubínska hoľa
 Malá Lučivná
 Malinô Brdo
 Martinské hole
 Mýto p. Ďumbierom
 Oravice
 Oravská Lesná
 Oravský Podzámok
 Roháče-Spálená
 Skalka pri Kremnici
 Starý Smokovec
 Štrbské Pleso
 Tatranská Lomnica
 Valaská
 Valčianska dolina
 Veľká Rača
 Vitanová
 Vrátna
 Závažná Poruba
 Ždiar-Strachan
 Ždiar-Strednica
 Železná studnička
  
 Ankogel (AT)
 Białka Tatrzańska PL
 Bílá (CZ)
 Kohútka (CZ)
 Mölltaler Gl. (AT)
 Nové Mesto p.Š. (HU)
 Stuhleck (AT)
 Szczyrk (PL)
 Zakopané (PL)
  
  
  Počasie (hzs.sk)
  Podmienky (hzs.sk)